“Druciarz” Krzysztofa Jóźwika to nie jest thriller dla wrażliwców

Od dawna fascynują mnie thrillery psychologiczne, dlatego zawsze chętnie sięgam po tego typu książki. Tym razem zdecydowałam się na “najnowszą powieść Krzysztofa Jóźwika pt. Druciarz“, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest to lektura, która wciąga od pierwszej strony i cały czas mocno trzyma w napięciu. Dawno nie miałam w swoich rękach tak mocnej, tak dobrze napisanej, a jednocześnie tak przerażającej, książki. Jeśli więc szukacie kryminału z bardzo mocno zaznaczonym wątkiem psychologicznym, to koniecznie musicie dać szansę tej pozycji. Na pewno nie będziecie żałować. 

Czy przeszłość zawsze ma wpływ na teraźniejszość? 

“Druciarz” to powieść, której tytuł już na samym początku może wskazywać na to, o czym za chwilę autor nam powie. W Puławach, w zakładach azotowych, zostaje odnalezione ciało kobiety. Od razu widać, że nie był to zgon z przyczyn naturalnych, gdyż w jej brzuch wbite są tytułowe druty. Śledczy będą mieli za zadanie rozwikłanie tej zagadki, co wcale nie będzie takie proste. Kim tak naprawdę okaże się druciarz? Fabułę możemy obserwować na dwóch poziomach czasowych. Widzimy to, co się dzieje w teraźniejszości, czyli obserwujemy pracę śledczych i ich próbę odnalezienia mordercy, ale także autor zabiera nas do przeszłości, gdzie banda dzieciaków rządzi całą szkołą. Czy te osoby z przeszłości mają jakiś związek ze zbrodnią? Czy uda się rozwiązać tę kryminalną sprawę? Nie chcę zdradzać szczegółów, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po tę lekturę. 

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Przyznam szczerze, że nie znałam wcześniej twórczości tego autora, dlatego mocno zaskoczył mnie jego styl pisarski. Jego powieść ocieka bardzo mocno brutalnością, co na początku może przerażać, ale taki zamysł nie jest przypadkowy. Tutaj wszystko jest po coś, każdy wątek, każda postać jest potrzebna, bo prowadzi do kolejnych wątków czy poszlak. Najbardziej jednak zaskoczył mnie tutaj finał tej historii, bo totalnie nie spodziewałam się, że właśnie ta postać okaże się mordercą. Szczerze polecam tę powieść, gdyż jest niezwykle intrygująca.